Ez a folyamat türelmet és következetességet igényel! Nagyon fontos hogy ha a kiskutya esetleg a házban a szőnyegre végzi el a dolgát, ne bántalmazzuk és ne is nyomjuk az orrát bele az ürülékbe, mert ezzel nevelést nem fogunk elérni maximum csak megfélemlítést! Tehát ezúton kérek mindenkit hogy ettől tartózkodjon a kutya nevelése során!
Először is tudnunk kell azt, hogy főleg a kölykök de gyakran minden kutya ébredés és evés után szokott vizelni. Ekkor fokozottan érdemes ügyelni a kutyánk viselkedésére. Árulkodó jelek lehetnek azok ha a kutya a földet szaglássza, körbe körbe mászkál, helyezkedik. Amikor ezeket a jeleket észre vesszük azonnal vigyük ki esetleg az udvarra vagy rakjuk újságpapírra.
Figyeljünk oda arra hogy a kutyának a nap folyamán biztosítsunk elég alkalmat szükségletei elvégzésére.
Ahhoz hogy a kutya ugyan oda piszkítson fogjunk egy olyan újságpapírt amit használt már a kutya és tegyünk rá egy újat. Ez azért célszerű mert a kutyák oda piszkítanak általában ahol érzik az előző elvégzett dolog szagát.
Ezt az újságpapírt kirakhatjuk az udvarra, lehet a fürdőszobában, erkélyre, tehát oda tegyük ahol szeretnénk hogy a kutya végezze a dolgát. És nagyon fontos, hogy ha látjuk a kutyán azt hogy éppen piszkítani akar és nem a jó helyen, akkor kiáltsunk rá hangosan hogy "Nem szabad" és vigyük oda ahhoz az újságpapírhoz, vagy az udvaron arra a helyre ahol korábban piszkított (da ahova szoktatni szeretnénk), és ezzel biztassuk a szobatisztaságra. És persze miden jó helyen elvégzett dolog után, hatalmas dicséret és egy kis játék.
Nagyon fontos még az is ,hogy a kint töltött idő alatt soha ne játszunk a kutyával addig amíg el nem végezte a dolgát.
(Ha a kutya után takarítunk a házban akkor kerüljük az ammóniatartalmú tisztítószereket mert ezek a kutyákat a saját vizeletük szagára emlékeztetik, és ezzel arra késztetik őket hogy újra oda vizeljenek és egyebek.)
|